Garanti Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Dilekçesi

Garanti Bankası’ndan sahip olduğunuz kredi kartlarınızda ödeme güçlüğü çekiyor ve ödemeleriniz gecikiyorsa Garanti Bankası kredi kartı yapılandırma seçeneklerini kullanabilirsiniz. Kartınızı nasıl taksitlendireceğinizi ve faiz oranlarını bilmiyorsanız +90 212 410 90 00 nolu telefonu arayarak ilgili birimden yardım alabilir ve borcunuza özel ödeme seçeneklerinizi öğrenebilirsiniz.

Banka Kartları Ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik’e 27 Eylül 2016 tarihinde kredi kartı borç taksitlendirme maddesi getirilmiş ve bu tarihten önce bulunan ve daha önce yapılandırılması yapılmayan borçlarınız için ödeme kolaylığı getirilmiştir.

Taksitlendirme yapmak istediğiniz borcun alt limiti 500 TL olmalıdır. 500 TL altında olan borçlarınız ise borç taksitlendirme seçeneği uygulanmamaktadır. Taksitlendirme için belirlenmiş bir alt tutar bulunmamaktadır.

Garanti Bankası’na ait yapılandırmak istediğin birden fazla kredi kartınız var ise her biri için ayrı başvuru yapabilirsiniz.

26 Eylül 2016 tarihinden önce bulunan borçlarınız da gecikmede değilseniz taksitlendirme taleplerinizden sonra kartınız kullanıma açık olmaya devam edecektir. Fakat kartınızdaki borcun bir kısmını taksitlendirmeniz mümkün değildir. Taksitlendirme talebinde bulunuyorsanız kredi kartınızda bulunan borcun tamamı taksitlendirmeye dahil olacaktır.

Taksitlendirme yönündeki taleplerinizi Alo Garanti Telefon Bankacılığı üzerinden 09.00 – 00.00 saatleri arasında iletebilirsiniz. Garanti Şubeleri ‘de size borç taksitlendirme hizmeti için yardımcı olacaktır. Borç taksitlendirme talebinizi 09.00 – 19.00 saatleri arasında yaptıysanız ve iptalini istiyorsanız aynı gün içinde saat 19.00’a kadar, 19.00 – 00.00 saatleri arasında talepte bulunduysanız yine aynı gün içerisinde en geç saat 00.00 a kadar iptal taleplerinizi Alo Garanti’ye iletmeniz gerekmektedir.

 

Garanti Bankası’na ait kredi kartlarınızda borç taksitlendirme yapılabilmesi için taksitlendirme dilekçesi vermenize gerek yoktur. Yapılacak başvurular için de ek bir ücret alınmamaktadır.

 

Garanti Bankası borç taksitlendirme vadeleri 12 – 72 ay arasıdır. Vade zamanına göre faiz oranları değişmektedir. 12 – 36 ay arasında 1,99%, 42 – 48 ay 1,89%, 54 – 60 ay 1,79%, 66 – 72 ay 1,69% faiz oranları sunmaktadır. Bu tutarlara KKDF ve BSMV dahil değildir.

 

Borç taksitlendirilmesi yapılan ayın akabinde aylık ödemeniz gereken tutar, asgari ödeme tutarınıza eklenmektedir. Ekstre kesim tarihinizde borç taksitlendirme talebinde bulunamazsınız. Ara ödeme ya da ödeme kapama yapmak istiyorsanız Garanti Şubeleri üzerinden yapılmaktadır.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s